3 dažniausiai balduose naudojamos odos rūšys

3 dažniausiai balduose naudojamos odos rūšys

Naudoti odiniai baldai gaminami naudojant daugybę skirtingų odos rūšių, kurios kuriamos naudojant skirtingus procesus. Tai lemia skirtingą odinių baldų išvaizdą, pojūtį ir kokybę, o galiausiai net ir tai, kaip juos valyti.

Oda gaunama iš įvairių šaltinių. Kai kurie yra akivaizdūs, pavyzdžiui, galvijai, avys ir kiaulės, o kai kurie ne tokie akivaizdūs, kaip erškėčiai ir stručiai. Tačiau būtent tai, kaip apdirbama oda, lemia, kuriai iš trijų pagrindinių kategorijų ji priskiriama anilinei, pusiau anilinei ir apsaugotai ar pigmentuotai odai.

Anilino oda

Anilino oda yra labai vertinama dėl savo išvaizdos. Tai natūraliausiai atrodanti odos rūšis, išlaikanti unikalias paviršiaus savybes, tokias kaip porų randai. Anilininė oda dažoma panardinant odą į skaidrių dažų vonią, tačiau išlaikoma paviršiaus išvaizda, nes nėra padengta jokiais papildomais polimerais ar pigmentais. Anilinei odai naudojamos tik pačios geriausios odos, apie 5 proc., nes visos paviršiaus žymės lieka matomos. Tai taip pat yra priežastis, dėl kurios ji dažnai vadinama „nuoga oda“.

Privalumai: anilino oda yra patogi ir minkšta liesti. Kadangi ji išlaiko visus unikalius kailio ženklus ir savybes, kiekviena dalis skiriasi nuo bet kurios kitos.

Trūkumai: Kadangi anilinė oda neapsaugota, ją galima lengvai nudažyti. Dėl šios priežasties nerekomenduojama naudoti jaunoms šeimoms skirtuose balduose arba intensyvaus eismo vietose.

Pusiau anilino oda

Pusiau anilinė oda yra šiek tiek kietesnė nei anilino oda, nes jos paviršius buvo padengtas šviesiu sluoksniu, kuriame yra šiek tiek pigmento, todėl ji yra atsparesnė nešvarumams ir dėmėms. Dėl to mirties efektas šiek tiek skiriasi, nes net menkiausi proceso pokyčiai sukuria skirtingą rezultatą.

Privalumai: Nors pusiau anilinė oda išlaiko anilinės odos unikalumą, jos spalva yra tolygesnė ir atsparesnė dėmėms. Jis gali atlaikyti sudėtingesnes sąlygas ir nėra taip lengvai sugadinamas. Pusiau anilino oda aptraukti gabalai taip pat gali būti šiek tiek pigesni.

Trūkumai: žymės nėra tokios akivaizdžios, todėl gabalas neturi išskirtinio patrauklumo, kaip anilino oda. Jei esate natūralesnės anilinės odos gerbėjas, tai ne jums.

Apsaugota arba pigmentuota oda

Apsaugota oda yra patvariausia odos rūšis, todėl ji yra dažniausiai naudojama baldų ir automobilių apmušalų gamyboje. Apsaugota oda padengta polimerine paviršiaus danga, kurioje yra pigmentų, todėl tai yra kiečiausia iš šių trijų tipų.

Apsaugotos odos paviršiaus danga skiriasi, tačiau pridėjus ją kaip proceso dalį gamintojas gali geriau kontroliuoti odos savybes. Danga taip pat padidina atsparumą dilimui ar blukimui.

Privalumai: Apsaugotą arba pigmentuotą odą lengva prižiūrėti, ji atlaiko įvairias sąlygas ir naudojimą. Yra įvairių apsaugos lygių, todėl turėtumėte rasti tipą, kuris geriausiai atitinka jūsų poreikius.

Trūkumai: Šio tipo oda nepasižymi anilinės odos išskirtinumu ir atrodo mažiau natūraliai. Gali būti sunku atskirti vienos rūšies grūdus nuo kitų, nes paviršius yra padengtas ir įspaustas.

Informacijos šaltinis: baldaiska.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *