Kaip išsirinkti stalinį šviestuvą moksleiviui?

Kaip išsirinkti stalinį šviestuvą moksleiviui?

Dažnai yra nuomonė, kad staliniai šviestuvai yra prietaisai, be kurių mokinys negali mokytis. Tai yra tiesa. Tačiau šis teiginys visai nereiškia, kad prieš išleidžiant kūdikį į pirmą klasę reikia nusipirkti lempą ant stalo. Juk vaiko mokslai prasideda gerokai prieš mokyklą – kai jis žiūri į paveikslėlius savo mėgstamoje knygoje, piešia pirmuosius piešinius ar lipdo pasakiškus gyvūnėlius. Būtent tada vaikas tyrinėja pasaulį, bando jį atkurti pieštuku ar iš plastilino.

Nuo tos akimirkos, be pieštukų, albumų, knygų ar plastilino, jam reikia stalo. Jis bus būtinas mokymuisi, kūrybai, taps pagrindine vaikų kambario studijų zonos vieta. O darbo stalas neįsivaizduojamas be stalinės lempos.

Šiame straipsnyje išsamiai pasakysime, kaip pasirinkti stalinį šviesos šaltinį, kokie reikalavimai keliami jo vietai, apšvietimo kokybei, medžiagų kokybei. Apsvarstysime universalias taisykles, kurios vienu metu galioja vaikams, paaugliams, suaugusiems. Tačiau vis tiek daugiausia dėmesio skirsime abiejų lyčių, įvairaus amžiaus ir įvairių pomėgių moksleivių darbalaukio apšvietimui.

Kaip svarbu teisingai pasirinkti stalinį šviestuvą

Atrodo mažai tikėtina, tačiau paprastos taisyklės, kaip pasirinkti stalinę lempą ikimokyklinio ar mokyklinio amžiaus vaikui, padės:

  • išsaugoti regėjimą;
  • suformuoti taisyklingą mažo nerimo laikyseną;
  • žymiai sumažinti stuburo kreivumo tikimybę;
  • geriau sutelkti dėmesį į užduotis, o tai reiškia, kad jos prisidės prie vaiko akademinių rezultatų gerinimo.

Todėl pasiimk rašiklį, sąsiuvinį – užsirašyk. Jei nori – prisimink.

Kokia turėtų būti ideali studentiška stalinė lempa

Renkantis stalinę lempą vaikui, patartina atkreipti dėmesį į:

  • viso gaminio forma;
  • plafono spalva;
  • šviesos šaltinių dizainas;
  • lempos medžiagos;
  • apšvietimo galios reguliatoriaus (reostato) buvimas;
  • bendrieji gaminio matmenys;
  • elektros laido ilgis;
  • lemputės tipas, galia, šviesos temperatūra.

Pažvelkime į kiekvieną iš šių punktų atidžiau.

Šviestuvo forma, spalva

Stalinės lempos gaubto forma lemia, kaip aplink jį sklinda šviesa. Šviesa nebūtinai turi būti tolygiai išsklaidyta – ji turi sutelkti dėmesį į konkrečią darbo stalo dalį.

Todėl tegul tėvai iš karto pamiršta apie modelius su šviestuvais arba apvaliais atspalviais. Tokios galimybės puikiai naudojamos kaip vaikiškas stalinis ar naktinis šviestuvas, tačiau jie netinka moksleiviams. LED lemputėms rekomenduojame rinktis tradicinius kūgius arba modernias versijas su prailgintais atspalviais.

Jei paliestume plafono spalvą, iš praktikos galime pasakyti: rinkitės blankų variantą, netrukdydami akinimo, kuris nedirgins moksleivio akių. Korpusas gali būti vienspalvis arba papuoštas piešiniais. Ant korpuso pavaizduoti įvairiausi automobiliai, fėjos, mėgstami animacinių filmų personažai taps puošybos elementu, padėsiančiu derinti šį apšvietimo įrenginį su kitais vaikų kambario interjero elementais.

Dizainas

Studentų stalinė lempa tiesiog turi būti sudėtingo dizaino. Kad modelį būtų galima koreguoti, keisti pagal ūgį, vietą ir kitus kūdikio poreikius. Lankstus trikojis arba trikojis su šarnyrinėmis jungtimis leidžia reguliuoti šviestuvo aukštį, kampą, apšvietimo kryptį, priklausomai nuo poreikio.

Nors abu aprašyti dizainai puikiai atlieka jiems pavestas funkcijas, ikimokyklinukams, o ir pradinukams, visgi rekomenduojama įsigyti šviestuvą su žąsies kakleliu. Faktas yra tas, kad vaikui bus daug lengviau jį pritaikyti pačiam. Ir jums nereikia blaškyti tėvų dėmesio dėl smulkmenų.

Įrenginio tvirtinimo būdai

Tęsiant pokalbį apie dizainą, reikėtų pasakyti ir apie įrenginio tvirtinimo būdus, kurie priklauso nuo konkretaus gaminio dizaino ypatybių. Yra trijų tipų konstrukcijos: pirmosios su pagrindu montuojamos tiesiai ant stalo. Pastarieji spaustuku tvirtinami prie stalviršio krašto. Dar kiti – antrojo tipo variantas, tačiau prie stalo tvirtinami ne spaustuku, o skalbinių segtuku. Tokių modelių pranašumas yra tas, kad jų vietą galima be vargo pakeisti tiesiog per kelias sekundes. Todėl šviestuvą su skalbinių segtuku patogu naudoti namuose, kambaryje, virtuvėje ar net pasiimti su savimi į vasarnamį.

Tvirtinimo tipas nesvarbus, kol stalas yra pakankamai didelis. Tačiau ankštos sąlygos lemia, kad reikia pasirinkti modelį su spaustuku – tada prietaisas bus patikimai pritvirtintas, o mokinys neapgalvotu judesiu jo nenustums.

Medžiaga

Tebūnie tai įprastas dalykas, bet turime pakartoti: medžiagos turi būti kokybiškos. Tai apima lempą, trikojį, pagrindą / spaustuką, maitinimo laidą, kištuką. Visos sudedamosios dalys turi būti patvarios, nedeformuoti. Dažniausiai stalviršių modelių atspalviai yra pagaminti iš metalo ir (arba) plastiko.

Metalas traukia savo jėga. Tačiau nerūdijančio plieno, geležies, aliuminio, vario trūkumai yra didelis šilumos laidumas ir privalomas šildymas eksploatacijos metu. Jei ketinate naudoti tradicinę kaitrinę lemputę, po pusvalandžio po įjungimo metalinis gaubtas labai įkais, o tai gali nudeginti vaiką.

Todėl kurdami atspalvį iš plieno, aliuminio ar kito metalo, kai kurie gamintojai jį papildo specialia plastikine rankena, kuria galima saugiai reguliuoti šviesos šaltinio padėtį.

Laido ilgis

Šiuo klausimu viskas taip pat intuityvu. Laido ilgį rinkitės tokį, kad viela nesudarytų tempimo, bet ir nesusipainiotų sėdinčio žmogaus kojose. Jei įsigijus lempą laidas per trumpas, rekomenduojame naudoti ilginamąjį laidą.

Apibendrinant

Trumpai pakartosime tai, kas buvo pasakyta, kad būtų lengva prisiminti. Renkantis stalinę lempą vaikui svarbu atkreipti dėmesį į:

  • plafono forma – jis turi sukurti kryptinį apšvietimą;
  • dizainas – modelis turi būti reguliuojamas;
  • kūno medžiagos – kūnas neturi įkaisti;
  • naudojamų lempų tipas – apšvietimo spalva turi būti patogi akims, o galios turėtų pakakti apšviesti darbinį stalviršio paviršių.
  • Ant stalo apšvietimo įrenginį montuojame dešiniarankio vaiko kairėje, kairiarankio dešinėje.

Šaltinis: bijunai-prienamo.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *