Vairavimo sąlygos žiemos metu

Vairavimo sąlygos žiemos metu

Vairavimas yra didelis privalumas gyvenime, tačiau su šiuo privalumu kartu ateina ir didelė atsakomybė tiek už save, tiek savo aplinką. Šiame straipsnyje norime pasikalbėti apie pavojingiausią metą vairuoti – žiemą. Tik nereikia iš anksto išsigąsti ir panikuoti, ar vengti vairuoti savo automobilį žiemos metu. Tereikia tinkamai pasiruošti transporto priemonę ir žinoti tam tikrus niuansus. Pasidalinsime asmenine patirtimi, kaip išvengti autoįvykių, kaip saugiau elgtis kelyje. Tad apie viską nuo pradžių.

Svarbu tinkamas pasiruošimas:

  • Tvarkingos žieminės padangos, arba dar geriau “čipuotos” padangos ( su spygliukais). Kaip žinote, padangos yra vienintelė automobilio dalis, kuri turi tiesioginį sąlyti su keliu. Nuo jų priklauso mūsų stabdymo kelias, kuris svarbus esant nenumatytoms kliūtims,  užvažiuojant ant plikledžio, ar papuolus į  avarinę situaciją.  Nors Lietuvoje populiaru naudoti MS ( Sezonines padangas), tačiau jos turi mažiau saugumo už žiemines. Šioje vietoje taupyti neverta, rizikuojate ne tik savo transporto priemone, tačiau ir savo bei kitų saugumu.
  • Jei kelias yra apšalęs, o kelininkai nespėjo jo nuvalyti – nedarykite staigių manevrų ar lenkimo. Stenkitės važiuoti tolygiai, abi rankas laikant ant vairo, jog spėtumėte ištiesinti vairą. O kalbant apie vairą, jei yra galimybės, nustatykite sport režimą ( kuomet sunkiau sukasi vairas), kadangi nustačius comfort režimą, vairas sukasi pernelyg lengvai ir galite sukelti avarinę situaciją. Taip pat vengti pernelyg staigaus stabdymo. Patarimas būtų, jei yra galimybės stabdymą atlikti palaipsniui, arba stabdyti permetant mažesnį bėgį.
  • Jei bijote vairuoti, Jums gali padėti vairavimo mokykla. Nors ir turite vairavimo teises, keletas papildomų vairavimo pamokų esant sudėtingomis sąlygomis Jus paruoš tiek psichologiškai, tiek praktiškai. Mašinos stabdymo kelią galėsite saugiai išmėginti tam skirtose aikštelėse.
  • Pastebėjome, jog jaunuoliai ypatingai mėgsta žiemos pramogas automobiliu, ant posūkių užtraukiant rankinį, ar tyčia paduodant daugiau greičio ant posūkio. Tokios pramogos dažnai pasibaigia avarijomis ir įvairiais sužalojimais.  Negana to galite prarasti automobilių teises! Tuomet Jums bus reikalingas papildomas vairuotojų mokymas ir iš naujo perlaikyti egzaminus Regitroje. O ką jau kalbėti apie solidžią baudą?

Ypatingai rekomenduotina saugotis ką tik “iškeptiems” vairuotojams, kurie dar nespėjo įgauti vairavimo patirties. Jiems taip pat rekomenduojama vengti automobilių galingais varikliais, ypač galu varomais BMW, kurie yra populiarūs.

Taip pat svarbu nepervertinti savo vairavimo įgūdžių, kadangi užvažiuoti ant plikledžio galime kiekvienas. Svarbiausia nepanikuoti ir nedaryti nereikalingų manevrų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *