Elektroepiliacija Lietuvoje yra garsiausias nepageidaujamų plaukų šalinimo būdas, užtikrinantis itin patikimą efektą. 100% plaukų pašalinama visam laikui. Tokį plaukelių šalinimo būdą renkasi vis daugiau moterų, atlieka veido, kojų, rankų bei pažastų depiliaciją šalia savęs. Šis metodas pradėtas naudoti praėjusio amžiaus ketvirtajame dešimtmetyje.
Šio metodo galimybė pašalinti bet kokios spalvos ir struktūros plaukus yra patraukli net tais atvejais, kai dėl hormonų antplūdžio prasideda intensyvus jų augimas. Elektrolizė netrukdo jokiai odai – nei įdegusiai, nei per jautriai, iki bikinio zonos. Ir net šioje jautrioje zonoje epiliacija atliekama daugiausia tokiu būdu.
Kaip atliekama elektroepiliacija?
Elektrolizė Lietuvoje yra ypač populiari, o šią procedūrą sudaro elektros srovės, perduodamos per adatas, poveikis plaukų velenui. Dėl srovės poveikio plauko folikulas miršta, o jo augimas sustoja. Šis metodas yra gana neskausmingas ir gali būti naudojamas net ypač jautrioms vietoms – pažastyse, bikinio zonoje ar ant veido.
Prieš pradedant procedūrą užtenka išsimaudyti ir šveitikliu nušveisti plaukelių šalinimo vietas. Pašalinti plaukeliai turi būti ilgesni nei 2,5 mm, nes adatą lengviau įsmeigti tiksliai į ilgo plauko folikulą ir procedūra bus greitesnė. Galite pamiršti skutimosi ir epiliavimo vaškavimo techniką – elektrolizė visam laikui atsikratys nereikalingų plaukų.
Bijantiems skausmingų pojūčių gali būti naudojami įvairūs skausmą malšinantys vaistai, pavyzdžiui, Emla kremas arba purškalo pavidalo lidokainas. Jei jūsų jautrumas toks didelis, kad ketinate naudoti nejautrą, nebūkite alkani ir net pasiimkite nedidelį šokoladuką: anestetikai mažina kraujospūdį, todėl gali atsirasti silpnumas ir galvos svaigimas.
Viskas, ko nežinojote apie elektrolizę
Baigus elektrolizės procedūrą, oda privalomai apdorojama pantenoliu arba raminančiu kremu, ant jos užtepamas talkas, pašalinantis dirginimą. Pasibaigus procedūrai, nerekomenduojama:
Odos priežiūra po elektroepiliacijos
- lankytis pirtyje ar baseine, ilgai išsimaudyti;
- būti saulėje arba degintis soliariume;
- naudoti hormoninius preparatus;
- nušveisti odos pluteles, susidariusias po procedūros.
Geriausias laikas elektroepiliacijai
Iš esmės merginos pradeda ruoštis vasaros sezonui pavasarį – tuo pačiu atsiranda ir elektrolizės poreikis. Tai nėra pats geriausias variantas: saulės poveikis šios procedūros metu yra nepageidaujamas, o ant odos susidariusios plutos privers per karštį vaikščioti ilgomis suknelėmis ar kelnėmis. Todėl kojų ir rankų elektrolizę geriausia atlikti vėlyvą rudenį, kad iki vasaros būtų matomi geri rezultatai.
Kontraindikacijos elektroepiliacijai
Elektrolizė nerekomenduojama sergant cukriniu diabetu, odos uždegimais ir infekcijomis, taip pat kai pažeidžiama oda. Nedarykite šios procedūros nėštumo metu, taip pat jei pacientas turi širdies stimuliatorių. Būtina patikrinti, ar dėl nuskausminamųjų veiksmų neatsiras alergija. Kitais atvejais elektrolizė yra nekenksmingas ir efektyvus būdas, neturintis neigiamo poveikio organizmui.
Medžiaga parengta vadovaujantis depiliacijoscentras.lt informacija.