Paklotas ar šiferis: ką geriau pasirinkti stogui

Paklotas ar šiferis: ką geriau pasirinkti stogui

Profiliuoti arba šiferio lakštai, metalinės čerpės, siūlinės, aliuminio stogo dangos – tarp įvairių medžiagų nelengva išsirinkti tinkamą variantą. Apsvarstykite dviejų populiarių dangų – šiferio ir gofruotojo kartono – savybes ir savybes. Mes nustatysime, kuris iš jų labiausiai tinka patikimam ir patvariam stogui.

Profiliuoti lakštai

Stogo paklotas – tai cinkuoto plieno lakštai su išilginėmis bangomis, išdėstytomis tam tikru atstumu vienas nuo kito. Medžiaga gaminama šalto valcavimo būdu ant profilinių lenkimo staklių.

Dėl išilginio standumo išdėstymo medžiaga atlaiko dideles lenkimo apkrovas. Priklausomai nuo formos, briaunos gali būti trapecijos, trikampės arba apvalios. Medžiagos stiprumas ir standumas priklauso nuo metalo storio, taip pat nuo profilio aukščio.

Šiferis

Šiferis yra stogo dangos medžiaga cemento ir asbesto pluoštų pagrindu. Medžiaga gaminama sauso spaudimo būdu, kurio metu nustatomi lakštų matmenys ir bangų skaičius. Šiferis turi aukštą kietumo ir atsparumo šalčiui koeficientą, nedega. Jis atsparus temperatūros svyravimams, ilgaamžis, ekonomiškas ir lengvai apdirbamas.

Kaip medžiagos trūkumai galima išskirti santykinai didelį svorį, trapumą ir polinkį irti.

Profiliuotas lakštas VS šiferis

Išsiaiškinkime, kas geriau, šiferis ar gofruotoji lenta. Palyginkime abi medžiagas pagal pagrindinius veikimo parametrus.

Svoris ir matmenys

Svoris yra svarbus rodiklis renkantis stogo dangą. Nuo to priklauso santvaros sistemos, sienų ir namo pamatų apkrovos laipsnis.

Masė nustatoma pagal medžiagos tipą, lakšto storį ir matmenis. Pavyzdžiui, vienas kvadratinis metras 5,2 mm storio skalūno su septyniomis bangomis sveria 9,4 kg, kai kurių kitų veislių svoris gali siekti daugiau nei 17 kg. Sunkų šiferį sunkiau transportuoti ir montuoti. Priešingai, kvadratinis metras gofruotojo kartono sveria vidutiniškai 4-6 kg. Lengvas svoris prideda tašką profiliuotų lakštų naudai.

Matmenys lemia jungčių skaičių ant stogo, naudingą medžiagų plotą ir stogo dengimo darbų greitį. Šiferio matmenys klasifikuojami pagal GOST ir priklauso nuo bangų skaičiaus. Lapo plotis yra:

  • Penkios bangos – 920 mm;
  • Šešios bangos – 1097 mm;
  • Septynios bangos – 980 mm;
  • Aštuonios bangos – 1130 mm.

Penkių ir šešių bangų lakštai gali būti 625, 1250, 1500, 1750, 5000 mm ilgio, o septynių ir aštuonių bangų – 1750 mm. Lakšto storis gali svyruoti nuo 4,7 iki 6,0 mm.

Profiliuoti lakštai gaminami iki 12 metrų ilgio. Gofruotojo kartono plokštės plotis nustatomas pagal originalaus ruošinio plotį ir profilio aukštį ir gali būti, pavyzdžiui, 1051, 1060, 1165, 1180 mm, o profilio aukštis – nuo ​​8 iki 44 mm.

Stiprumas

Gofruotojo kartono stiprumo parametrai priklauso nuo plieno storio ir reljefo aukščio. Kuo storesnis metalas ir kuo reljefiškesni lakštai, tuo didesnę apkrovą jie gali atlaikyti. Kai kurie profiliuotų lakštų tipai turi papildomus standiklius, kurie padidina medžiagos laikomąją galią.

Smūgis ant šiferio stogo po smūgio

Šiferis puikiai toleruoja horizontalias apkrovas, tačiau yra trapus – gali įtrūkti nuo smūgio ar lenkimo. Kad neatsirastų įtrūkimų, būtina gerai išlyginti pagrindą ir laikytis gamintojo rekomenduojamos lakštų klojimo technologijos.

Patvarumas

Vidutinis skalūno tarnavimo laikas yra 10-15 metų. Gofruotojo kartono, pagaminto iš aukštos kokybės valcavimo, garantinis laikotarpis gali būti 50 metų prieš koroziją. Faktinis naudojimo laikas priklauso nuo montavimo darbų kokybės ir naudojamų medžiagų, klimato ir kitų faktorių.

Atsparumas klimatui

Profesionalus lakštas su aukštos kokybės polimerine danga gerai toleruojamas atmosferos poveikio: saulės spindulių, sniego, lietaus, vėjo. Medžiaga atspari deformacijai, korozijai, mechaniniams pažeidimams, vandeniui.

Šiferis nepraranda savo savybių per temperatūros pokyčius ir prasto oro apraiškas. Tačiau nuolat drėkinant, medžiaga gali sugerti drėgmę: ant jos paviršiaus dažnai pradeda augti samanos.

Tiek šiferis, tiek gofruotasis kartonas yra nedegios medžiagos

Tačiau degant asbestcemenčio lakštai sprogsta ir susidaro kibirkštys, kurios gali išprovokuoti naujų gaisrų atsiradimą. Profiliuoti lakštai yra atsparūs ugniai – degumo klasė NG. Gaisro atveju jie netrūkinėja, profiliuotam lakštui kontaktuojant su ugnimi neatsiranda kibirkščiuojančių elementų, galinčių sužaloti žmones ar sukelti gaisrą.

Garsą izoliuojančios savybės

Metaliniai profiliuoti lakštai gerai praleidžia garsus, todėl lietaus, krušos, krintančių šakų triukšmas bus aiškiai girdimas. Siekiant pagerinti gofruoto stogo garso izoliacijos charakteristikas, montuojant atliekamas papildomas garso izoliacijos sluoksnis. Tam naudojami efektyvūs daugiasluoksniai šildytuvai.

Išvaizda

Standartiniai šiferio lakštai yra matinės pilkos spalvos, todėl jie nėra labai estetiški. Yra ir spalvoto šiferio, bet jis kainuoja šiek tiek daugiau nei įprastai. Tuo pačiu metu paklodėms dažyti naudojami pigmentai nėra atsparūs UV spinduliams, todėl spalvą teks reguliariai atnaujinti.

Profiliuoti lakštai būna įvairių atspalvių ir tekstūrų. Galite pasirinkti profilio formą, spalvą ir išorinės dangos tipą: blizgus, matinis, tekstūruotas. Spalvų paletė atitinka RAL standartus, kas leidžia išsirinkti tinkamiausią variantą Jūsų namams.

Montavimo sunkumas

Dėl didelių profiliuotų lakštų matmenų sumažėja jungčių skaičius ant stogo, supaprastėja ir pagreitėja montavimo procesas. Be to, tiesus profilis palengvina elementų sujungimą ir sumažina bendrą atliekų kiekį. Plieniniai profiliuoti lakštai klojami ant standartinės dėžės su 50 cm žingsniu.

Šiferio montavimas

Šiferis yra sunkesnis už profiliuotus lakštus, o tai reiškia, kad klojimo metu reikės įdėti papildomų pastangų ir papildomo darbo. Medžiagos trapumas apsunkina apdorojimą ir montavimą: pjaunant ir tvirtinant lakštai gali suskilti, įtrūkti. Taip pat šiferiui reikia sustiprinti santvaros konstrukciją ir įrengti pagrindą iš lentų, kurių storis ne mažesnis kaip 25 cm, arba iš sijų, kurių pjūvis yra 5 x 5 cm. Klojant šiferį, naudojama reta dėžė žingsniais 50-60 cm.

Pabaigai

Ką geriau naudoti stogo šiferiui ar gofruotajai lentai? Medžiagos pasirinkimas priklauso nuo jūsų finansinių galimybių, projektuojamo namo dizaino ypatybių ir asmeninių pageidavimų.

Šaltinis: manostogas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *