Kaip nustoti vartoti alkoholį?

Kaip nustoti vartoti alkoholį?

Dauguma žmonių pradeda vartoti alkoholį, kad susidorotų su savo stresu, kadangi tai gali būti vaistas nuo nerimo. Tačiau reikėtų pagalvoti apie tai, kad alkoholis nėra ilgalaikis rūpesčių mažintojas ir gali sukelti rimtų sveikatos problemų. Galbūt norite nustoti vartoti alkoholinius gėrimus, bet nežinote kaip?

Nesvarbu ar norite sumažinti suvartojamą kiekį ar visiškai nustoti vartoti, mes paruošėme patarimus, kaip gali nustoti vartoti. Jeigu jums nepadeda mūsų patarimai, tuomet detoksikacija jums gali padėti tikrai.

Ištirkite alkoholio daroma įtaką sveikatai

Alkoholis gali neigiamai paveikti jūsų sveikatą įvairiais būdais. Net ir saikingai gerdami alkoholį galite jaustis apsnūdę, pavargę. Kuo daugiau suvartosite alkoholio, tuo didesnė tikimybė, kad pajausite neigiamus sveikatos padarinius:

  • Sutrikęs miegas.
  • Virškinimo problemos.
  • Atminties problemos.
  • Padidėjęs nerimas.
  • Konfliktai su kitais asmenimis.
  • Depresija

Jeigu vartojate alkoholį ilgesnį laiką, tuomet padarinių kiekis gali būti kur kas didesnis.

Apsvarstykite savo požiūrį

Galbūt jūs ne visai norite atsisakyti alkoholio. Tai yra irgi gerai, svarbiausia pažvelgti į savo įpročius ir atrasti būdą, kaip galite sumažinti sugeriamą alkoholio kiekį.

Saikingumo valdymas

Saikingumo valdymas yra viena iš blaivybės alternatyvų. Ribodami alkoholio kiekį galite sumažinti juntamą žalą. Visiškas blaivumas dar gali būti geriau, tačiau jis ne visuomet lengvai pasiekiamas. Visuomet pagalvokite apie tai, kad jūs galite iškentėti be alkoholio ir išlikti blaivūs. Juk ne vienas žmogus yra praėjęs šiuos etapus, tad ir jūs galite tai padaryti.

Keiskite savo aplinką

Kuomet alkoholis yra jūsų kasdieninė rutina, tuomet tai gali būti automatinis atsakiklis į juntamą stresą arba pervargimą. Jums nebūtina keisti savo gyvenimo, tačiau galite atlikti keletą aplinkos pakeitimų, kurie padėtų atsisakyti alkoholio.

Raskite naują mėgstamą gėrimą

Tinkamo gėrimo atradimas gali padėti nustoti vartoti alkoholį. Vanduo yra geriausias pasirinkimas, kadangi jis turi naudos sveikatai, bet tai nėra pats skaniausias pasirinkimas. Galite mėginti gerti nealkoholinį alų, limonadus ar energetinius gėrimus. Šie gėrimai nėra sveikas pasirinkimas, tačiau jie gali padėti atsikratyti alkoholio vartojimo.

Norime paminėti, kad išblaivinimas ,,Ąžuolyno klinikoje” yra teikiamas visą parą bei patyrę medicinos darbuotojai padeda atsikratyti alkoholio priklausomybės.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *