Metalo laužo supirkimas gali atnešti neblogos finansinės naudos. Daug žmonių, kaupdami įvairias atliekas ir šiukšles namuose ar garaže net nesusimąsto, kiek pinigų būtų galima gauti visa ta pridavus. Metalo laužo kaina yra nemaža ir bent retkarčiais verta apsikuopti bei užsidirbti.
Kokį metalą galima priduoti?
Metalo supirktuvėse priimamas tik tam tikras metalas. Priduoti galima spalvotą metalą bei juodojo metalo laužą. Prie spalvoto metalo priskiriami įvairūs metaliniai daiktai iš vario, žalvario, aliuminio. Galima priduoti įvairius elektronikos prietaisus, automobilių detales, kitus metalinius daiktus. Juodojo metalo supirkimo vietose galima priduoti netgi automobilio kėbulo dalis ar visą automobilį. Todėl jeigu planuojate priduoti metalą, pirmiausia reikia atskirti, kokio metalo laužo turite, nes parduodant metalo laužą sveria atskirai, kadangi spalvoto metalo laužo kaina skiriasi nuo juodojo metalo supirkimo kainos.
Kiek kainuoja metalas?
Jeigu norite sužinoti, kiek maždaug galite uždirbti iš turimo metalo, pakanka pasidomėti, kokiomis kainomis metalą superka artimiausios supirktuvės ir paskaičiuoti, kiek metalo turite. Pirmiausia,m reikia žinoti, kad spalvoto ir juodo metalo kainos skiriasi. Juodojo metalo laužo supirkimo kaina gali būti keliasdešimt centų už kilogramą arba 120-150 Eur už toną, o štai priduodant spalvotą metalą, už kai kuriuos elementus galite gauti ir beveik 10 eurų. Brangiausiai superkamas vario laužas. Bronza, žalvaris gali kainuoti apie 3-5 eurus už kilogramą. Pigiausiai superkamas cinkas ir aliuminis.
Taip pat svarbu žinoti, kad ne visus metalinius daiktus galima priduoti. Prieš vykstant į supirktuvę, reikėtų pasidomėti, kokie metalo gaminiai negali būti superkami, kad netektų dalies daiktų vežti atgal. Tarp draudžiamų supirkti ir priduoti metalo daiktų yra kelio ženklai, kanalizacijos dangčiai, bažnyčių varpai, kapinių tvorelės ir daug kitų.
Kokius mokesčius reikia sumokėti?
Kalbant apie tai, kokia yra metalo laužo kaina, labai svarbu žinoti, kad priduodant metalą, taip pat reikia sumokėti mokesčius. Dažniausiai mokesčiai atskaičiuojami vietoje, supirktuvėje. Nuo apskaičiuotos supirkimo sumos, reikia sumokėti Gyventojų pajamų mokestį, taigi galutinė uždirbta suma iš priduoto metalo yra šiek tiek mažesnė, nei paskaičiavus kainą ir turimą metalo kiekį bei svorį.
Kur priduoti metalą?
Metalo supirktuvių Lietuvoje yra labai daug. Jeigu planuojate priduoti metalą, galite tiesiog vykti į arčiausią supirktuvę. Tačiau galima užsakyti metalo supirkimą ir neišvykus iš namų. Pavyzdžiui, jeigu neturite kaip nuvežti metalo, galite pasinaudoti metalo išvežimo paslauga. Darbuotojai patys atvyks, sukraus metalą, pasvers jį ir vietoje sumokės už jį. Sutaupysite laiko ir nereikės ieškoti transporto metalui nuvežti.