Jeigu jums padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje arba jūsų šeimos nariams yra tekę susidurti su šiuo negalavimu, tuomet jūs tikriausiai stengiatės privengti maisto produktų kuriuose gausu cholesterolio.
Į tokių produktų sąrašą įeina: riebi mėsa( kiauliena, aviena ir žąsiena), riebus pienas, kiaušiniai, sviestas, riebūs padažai, lašiniai, taukai taip pat rūkyti gaminiai.
Šiuos produktus rekomenduojama pakeisti liesesniais ir valgyti daugiau daržovių, virtų ir troškintų patiekalų.
O kaip elgtis su kava?
Tai vienas dažniausiai užduodamų klausimų.
Skrudintų pupelių gėrimas yra dažniausiai vartojamas pasaulyje ir nuolat aptarinėjamas dėl naudos ar žalos sveikatai.
Štai ką reikėtų žinoti apie galimą kavos ir padidėjusio cholesterolio kiekio ryšį tarpusavyje.
Daugybė atliekamų sveikatos tyrimų rodo, kad saikingas kavos vartojimas- 2 puodeliai per dieną, gali būti naudingas žmogaus sveikatai, bet virš 4-ių puodelių per dieną, gali padidinti mirties riziką ir širdies sutrikimų skaičių.
Nors plikomoje kavoje cholesterolio nėra, joje yra du natūralūs aliejai, kurie turi cheminius junginius tokius kaip – kafestolis ir kahveolis. Jie padidina cholesterolio kiekį kraujyje.
Todėl saikingas vartojimas – yra labai gera išeitis.
Atsižvelgiant į kavą be kofeino, kai kurie tyrimai rodo, kad kava su kofeinu labiau padidina cholesterolio kiekį nei be kofeino.
Ryšys neįrodytas iki galo, tačiau kofeino sumažinimas gali būti geras pasirinkimas, jei nerimaujate dėl savo cholesterolio kiekio kraujyje.
Taip pat turėkite omeny ir stebėkite ką dedate į kavą. Dauguma mūsų mėgsta pagardinti kavos gėrimą įvairiais priedais.
Geriausia ir sveikiausia yra gerti juodą kavą. Bet jeigu jums labiau patinka kavos gėrimas su pienu ar grietinėle, patartina yra jų vengti arba vartoti taip pat saikingai.
Pienas, cukrus, grietinėlė, aliejai ( kuriuos mėgsta įsidėti keto dietos besilaikantys asmenys) yra produktai kuriuos vertėtų pakeisti sveikesne, mažiau riebia versija esant progai.
Visa esmė dėl kavos ir cholesterolio yra tokia pati kaip ir su viskuo gyvenime, svarbiausia yra saikas ir kiek leidžia galimybės noras ieškoti sveikesnės versijos.
Nesustokite domėtis maisto produktais kuriuos vartojate ir saugokite savo sveikatą.