10 elementų, į kuriuos verta atkreipti dėmesį renkantis teniso batelius

  1. Korto danga – priklausomai nuo to, ar žaidžiate tenisą ant kietos, grunto ar žolės dangos, reikėtų rinktis avalynę su tinkamu padu, garantuojančiu atitinkamą sukibimą ir stabilumą.

Kalbant apie grunto aikšteles, kurios pasižymi minkšta danga, avalynė su grunto dangai skirtu padu yra geriausias pasirinkimas. Šie batų variantai yra sukurti specialiai žaisti ant minkšto paviršiaus, užtikrina maksimalų sukibimą ir stabilumą. Avalynė su gruntui skirtu padu yra minkštesnė nei su guminiu padu, o tai leidžia geriau sugerti vibracijas ir užtirkina daugiau komforto žaidimo metu. 

Kietiems aikštynams, pvz., betonui, asfaltui, reikia kietos arba universalaus pado avalynės. Kietpadė avalynė dažniausiai turi specialias amortizavimo zonas, kurios sumažina vibracijas judėjimo metu. Universalaus pado batai gali būti naudojami įvairių dangų aikštelėse, todėl jie yra geras pasirinkimas žaidėjams, kurie dažnai keičia žaidimo vietą. 

Žolės aikštelėms, pavyzdžiui, naudojamoms Vimbldone, avalynė specialiai sukurta žaisti ant žolės. Šie batai turi minkštą padą, kuris garantuoja maksimalų sukibimą su slidžiais paviršiais. Žolės dangai skirti batai taip pat turi mažiau spyglių, kad nebūtų pažeistas tolygus aikštės paviršius. 

 

  1. Pėdos tipas – svarbu, kad avalynė atitiktų Jūsų pėdos formą. Jei turite plokščias pėdas, Jums gali tekti pasirinkti batus su tinkama pėdos atrama. Jei turite aukštą pėdą, rinkitės batus su lanko formos kulno zona.
  2. Patogumasteniso bateliai turi būti patogūs ir gerai prigludę, kad išvengtumėte trinties, pūslių, kulkšnies patempimų.
  3. Svoris – lengvesni batai skatina greitesnius judesius, o sunkesni – geresnį stabilumą ir atramą.
  4. Atramos – teniso bateliai turėtų turėti papildomas atramas.

 

Atramos – teniso bateliai turėtų turėti papildomus sutvirtinimus tose vietose, kurios labiausiai veikiamos trinties, pavyzdžiui, pirštuose ar kulnuose. 

Amortizacija – batai turi turėti tinkamą amortizaciją, kad apsaugotų Jūsų sąnarius nuo per didelio streso. 

Medžiaga – medžiaga, iš kurios pagaminti batai, yra svarbi jų patvarumui ir oro pralaidumui. Tenisininkai dažnai renkasi lengvas ir erdvias medžiagas, tokias kaip tinklelis. 

Užsegimas – yra įvairių tipų užsegimų, tokių kaip raišteliai, lipni juostelė ar BOA sistemos, o pasirinkimas priklauso nuo Jūsų pageidavimų ir patogumo. 

Išvaizda – nors renkantis teniso batelius išvaizda nėra svarbiausia, verta rinktis tokį dizainą, kuris atitiktų Jūsų stilių. 

KainaTeniso bateliai būna skirtingų kainų, o pasirinkimas priklauso nuo žaidėjo biudžeto ir poreikių. Tačiau atminkite, kad brangesni batai dažniausiai pasižymi geresnėmis savybėmis, tačiau jos ne visada būtinos pradedantiesiems žaidėjams. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *