Kaip išmokyti kates vaikščioti su pavadėliu?

Kaip išmokyti kates vaikščioti su pavadėliu?

Katės ir pavadėliai mums lietuviams yra kiek dar neįprastas vaizdas. Juk katės – nepriklausomi gyvūnai, kuriuos atrodytų sukontroliuoti būtų pakankamai sudėtinga. Vis dėl to, pavadėlis gali būti puiki priemonė kurios pagalba galėsime išvesti mūsų kačiuką pakvėpuoti grynu oru.

Taigi, kuomet kitą kartą galvosite ką nupirkti savo augintiniui, jūs rimtai turėtumėte pagalvoti ne tik apie tai koks kačių maistas jam bus geriausias, tačiau ir tai ar tokios priemonės kaip pavadėlis išties gali būti naudingos jums kaip kačių šeimininkams.

Kada reikėtų pradėti kates mokytis pasivaikščiojimų su pavadėliu?

Čia taisyklė bus labai paprasta. Kuo anksčiau pradėsite – tuo daugiau šansų savo katę išmokyti tinkamo vaikščiojimo su pavadėliu. Ekspertai pataria pradėti dirbti su gyvūnu, kuomet jis yra 3-6 mėnesių amžiaus.

Savaime suprantama, niekas nedraudžia su kate dirbti jau jai esant suaugusiai, tačiau tuomet mokymo procesas bus kur kas sudėtingesnės.

Kai kurie gyvūnai apskritai yra nevaikštūs iš prigimties. Išvedus tokias kates į lauką, jos arba išsigąs ir bandys pabėgti ar sustings vietoje ir tiesiog niekur neis nors ir ką darytumėte.

Taigi, išvedus katę ant pavadėlio, labai svarbu atkreipti dėmesį į taip kaip jos reaguoja, norint nuspręsti ar apskritai yra reikalingas pasivaikščiojimas.

Kokių taisyklių laikytis?

Norint pasiekti geriausių rezultatų kates mokyti reikės reguliariai, tai yra, po truputėlį pratinant jį prie naujos situacijos lauke. Mes, kaip šeimininkai privalome išlikti kantrūs ir ramūs, tam, kad parodyti, jog ši nauja veikla yra visiškai saugi.

Paprastai ekspertai sako, jog gyvūną reikėtų mokyti pradėti dar namuose, uždėjus pavadėlį ir pratinant jį puikiai pažįstamoje aplinkoje. Tuomet, jau po truputėlį jį reikėtų pratinti ir prie kitų vietų esančių lauke, tačiau geriausias sprendimas būtų žalios ir ramios vietos.

Galiausiai, suprantama, prieš išvedant pasivaikščioti gyvūną, jį reikėtų tinkamai paskiepyti ir užčipuoti, norint jaustis visiškai saugiai dėl jo būklės.

Kaip mokyti katę su pavadėliu?

Visų pirma reikėtų gyvūną pripratinti prie to kaip atrodo ir kokio kvapo yra jūsų pavadėlis. Jei daiktas taps pažįstamas, o gyvūnas pripras ir prie jo kvapo, tuomet jis pasijaus saugiai jei tas daiktas bus šalia jo.

Po truputėlį galima pereiti ir ant jo uždėjimo. Pats geriausias laikas pasak ekspertų yra tai daryti kuomet katė dar nėra pavalgiusi ar atsižaidusi. Tuomet pavadėlis bus susietas su kažkuo maloniu jūsų augintiniui.

Tai daryti reikėtų po truputėlį ir kiekvieną dieną, trumpomis sesijomis. Žinoma, geriausia, jog pavadėlis nebūtų įtemptas ir nekeltų jokio skausmo. Tik kuomet gyvūnas taps visiškai saugus, galima pagalvoti apie ėjimą į lauką.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme kaip katę pratitinti prie pavadėlio. Tai gali puikūs būdas suteikti galimybę gyvūnui pabūti lauke ir gauti gryno oro, tiesa, norint, jog viskas vyktų sėkmingai, būtini kruopštūs mokymai iš mūsų pačių.

Paruošta pagal dimedium.lt informaciją.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *