Darbuotojų paieška: būdai, padėsiantys įdarbinti tinkamus darbuotojus

Darbuotojų paieška: būdai, padėsiantys įdarbinti tinkamus darbuotojus

Tikriausiai kiekviena įmonė nori turėti pačius geriausius savo srities specialistus, kurie tokioje įmonėje dirbtų pakankamai ilgai ir neštų tinkamą naudą. Jeigu ieškoma aukštesnės kvalifikacijos darbuotojų, kuriems privaloma tam tikra darbo patirtis ir žinios, neretai galima susidurti su keblumais, kurie apsunkins visą paieškos procesą. Tad šiame straipsnyje aptarsime tam tikrus būdus, kur leis atrasti tinkamus darbuotojus.

Socialiniai tinklai ir įmonės puslapis

Kaip žinia, šiandieninė visuomenė nemažai laiko praleidžia internete, o ypač socialiniuose tinkluose. Tad ieškant darbuotojo, būtent tokia galimybe galima pasinaudoti. Labai tikėtina, kad tokį darbo skelbimą pamatys begalės žmonių ir į laisvą vietą sulauksite nemažai gyvenimo aprašymų. Be to, jeigu turite ir savo įmonės internetinį puslapį, išnaudokite ir jį darbuotojų paieškai. Kuo daugiau akių matys laisvą darbo poziciją, tuo didesnė galimybė surasti tinkamą kandidatą.

Atlyginimas

Tikriausiai tai vienas iš aktualiausių klausimų, kurį labai svarbu apžvelgti. Vargu ar bus sulaukta labai daug gyvenimo aprašymų, jeigu įmonės pasiūlytas atlyginimas bus ženkliai mažesnis, nei kad siūlo konkurentai. Tad jei norite pritraukti kuo geresnius darbuotojus, rekomenduojama atlygį už darbą siūlyti šiek tiek didesnį, nei kad konkurentai. Tuomet tikrai didesnė dalis būsimų darbuotojų links į jūsų pusę.

Įgūdžiai

Atsirenkant darbuotojus, tikriausiai vienas pagrindinių kriterijų, į kuriuos yra atsižvelgiama yra turima patirtis ir įgūdžiai. Jeigu labai skubiai reikalingas tam tikras darbuotojas, kuriam dideli ir išsamūs apmokymai negalės būti vykdomi, todėl labai svarbu rinktis tą darbuotoją, kuris jau turi patirties toje sferoje. Nes jeigu galvosite, kad jis labai geras asmuo, iškalbus, bet neturintis reikalingos patirties, labai tikėtina, kad po tokio staigaus įsiliejimo į komandą, jam bus šokas ir, deja, su juo reikės atsisveikinti.

Kreipkitės į ankstesnius darbdavius

Tokia praktika tampa vis populiaresnė, nes norint turėti gerą darbuotoją, reikia kuo daugiau sužinoti informacijos apie jį. Vis tiek dažniausiai per darbo pokalbius suprasti kaip žmogaus, yra neįmanoma, tad tam padaryti ir sužinoti papildomos informacijos, kurią galbūt interviu metu buvo nutylėta, galima iš buvusių darbdavių. Tad nereikia pagailėti laiko ir susisiekti su jais. Toks indėlis gali turėti labai teigiamų pasekmių, svarstant ar įdarbinti ar ne.

Sutarkite iš anksto

Darbuotojų paieška iš tiesų yra sudėtingas procesas, nes ne tik darbuotojas turi parodyti save iš pačios geriausios pusės, bet ir darbdavys turi sudaryti teigiamą įspūdį. Tad kandidatui, kuriam jau norite pasiūlyti darbo vietą turėtumėte viską išdėstyti atvirai, kokie darbai jo laukia. Jokiu būdų nenuslėpti net menkiausios informacijos, apie kurią teks sužinoti jau pirmą darbo dieną. Tinkamai pateikta informacija leis susidaryti įspūdį, ar jis tam yra pasiruošęs ar vis dėl to, pasiūlymą atmesti.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *